Първият голям мост между Индонезия и България е внос на медицински сестри
Посещението на индонезийската посланичка Листиана Оперананта в Сливен постави на дневен ред ново сътрудничество в сферата на здравеопазването и човешките ресурси. Докато местната власт и ръководството на МБАЛ „Хаджи Димитър“ виждат възможност за преодоляване на недостига на кадри, темата поражда и по-широк дебат за демографската криза, изтичането на млади специалисти и бъдещето на българския трудов пазар.









































